Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

BUGrip®

BUGrip® je název trakční technologie Icebug®  určené do velmi kluzkých podmínek. Podešev BUGrip® s ocelovými hřeby s karbidovými špicemi má  vynikající přilnavost ke všem typům povrchu – od asfaltu až po led. Hřeby mají dynamickou funkci, což znamená, že se přizpůsobují povrchu, a poskytují tak nejlepší možnou trakci.

 

BUGweb®

Technologie BUGweb® je ideální do smíšených podmínek, kdy část terénu je kluzká, část ne.  Systém BUGweb® je tvořen trakční jednotkou s šesti karbidovými hroty a kompatibilní podešvi. Trakční jednotka zcela přesně zapadá do vzorku podešve. Obuv je možno používat s trakční jednotkou i bez ní.

 

OLX

Pevné OLX hřeby se nepřizpůsobují povrchu tak jako dynamické hřeby u BUGrib systému, ale naopak jsou vždy vystrčeny bezohledu na to, jaký povrch jim přijde do cesty. OLX hřeby jsou napevno spojeny s podešví, čímž je odešev lehčí a tenčí, a dává tak běžci lepší pocit kontaktu s povrchem.

 

RB9XTM

RB9X je bezhřebová trakční technologie s využitím pryžové směsi speciálně vyvinuté pro vysokou přilnavost na mokrém povrchu, například na mokrých skalách za deště. Nicméně tato zvýšená spolehlivost v mokrých podmínkách nemá vliv na trvanlivost podešve, její odolnost se vyrovná standardům silniční obuvi.

 

 Non absorbing

Označuje nenasákavé materiály, které zvyšují svou váhu při zvlhnutí jen nepatrně. Toto je velice důležitý faktor pro závodní obuv používanou v mokrém prostředí. Upozornění: Nenasákavé materiály nezajistí, že vnitřek boty zůstane suchý!

 

Water resistant

Voděodolná obuv je buď speciálně upravena tak, aby odpuzovala vodu, nebo je vyrobena z dostatečně hustého vrchového materiálu, který vodě odolává. Obuv není stoprocentně nepromokavá, ale za špatného počasí chrání dobře před pronikáním vlhka. Výhodou je vysoká prodyšnost. Pro udržení voděodolnosti materiálu je třeba obuv náležitě ošetřovat.

 

BUGdri Waterproof

Tento výrobek je stoprocentně nepromokavý. Obuv je vybavena naší vlastní membránou BUGdri®.  Technologie BUGdri® je tvořena prodyšnou membránovou punčoškou se zavařenými švy.

 

GORE-TEX® Waterproof

Produkt s tímto symbolem je 100% vodotěsný a nepropustné materiály jsou vyrobeny přímo společností  GORE-TEX. Voda se do boty přes membránu nedostává, přičemž pot je z boty snadno odváděn.

 

Comfort zóna do -20°C

Comfort zóna -20°C uvádí nejnižší venkovní teplotu, při které izolační vlastnosti výrobku zajišťují příjemnou teplotu uvnitř obuvi.

 

Comfort zóna do -40°C

Comfort zóna -40°C uvádí nejnižší venkovní teplotu, při které izolační vlastnosti výrobku zajišťují příjemnou teplotu uvnitř obuvi. Výrobky s touto komfort zónou jsou velmi dobře izolovány a mají termostatické podešve, které brání pronikání chladu od země.

 

PROTECTION / OCHRANA - EN ISO 20345, S3

* Hliníková špička
* Odolné proražení
                       * Anti-statické vlastnosti
                       * Mezipodešev absorbující otřesy
                       * Kůže s vodoodpudivou úpravou
                       * Podešev odolná olejům
                       * Uzavřená pata

 

Torsion (T)

Menší podpora torze v botě (snadná Flexe) znamená, že noha má menší podporu a musí pracovat více samostatně. Přirozený pohyb klade větší důraz na sílu a koordinaci pohybu, ale je také náročnější. Více torzní podpory (medium flex nebo stability flex) nabízí větší komfort, a pomáhá nohu lépe držet při došlapu i odrazu. Vhodné především pro delší výběhy a pro méně zdatné běžce.

 

Drop (D)

Tento parametr určuje polohu paty vzhledem k přední části nohy. Pokud stojíte naboso na podlaze, jedná se o nulový pokles. Zvýšená pata je pro většinu z nás, vnímána jako pohodlnější. Nižší poloha paty je přirozenější, ale také klade větší nároky na svaly a šlachy nohou, zejména achilovky. Doporučujeme zvyknout si postupně na nižší pozici chodidla, v závislosti na kapacitě vašeho těla.

 

Cushioning (C)

Tlumení je schopnost podešve absorbovat nárazy. Méně tlumení (reagující) znamená lepší kontakt s podložkou, ale také vyžaduje od běžce zvládat běžeckou techniku a biomechanického schopnosti nohy, k přirozené absorpci nárazů. Více odpružení (střední nebo úplné) poskytuje více komfortu k tlumení nárazů.

 

Last (L)

Posledním parametrem je šířka obuvi. Obecně se dá říci, že kopyta naší závodní obuvi, jsou užší. Střední a širší typ obuvi, je obecně vhodnější pro lehčí výběhy a delší vzdálenosti. Bez ohledu na šířku obuvi, jsou všechna naše kopyta anatomicky tvarovaná.

 

ESS stabilizátor

ESS stabilizátor je integrální, v podstatě tuhý díl EVA mezipodešve. Zvyšuje torzní tuhost podešve, bez nepříznivého vlivu na flexibilitu v přední části nohy.

 

EVA

Ethylen vinyl acetát (EVA) je polymer s nízkou hustotou, který je jedinečný v měkkosti a pružnosti, a přesto ho lze zpracovávat jako běžný termoplast. V ICEBUG produktech používáme především EVA stélky. EVA je lehká a poskytuje vynikající tlumení nárazů, obzvláště na tvrdém povrchu. EVA také váže velké množství vzduchu, takže má i vynikající termoregulační vlastnosti.

 

Lehká EVA

Speciální EVA obsahující více vzduchu, a proto je jednodušší, a lehčí, ale zachovává si své výborné tlumicí vlastnosti. Používá se k příznivějšímu poměru – hmotnost/výkon.

 

Rip-stop nylon

Rip-stop nylon má velmi dobrý poměr mezi pevností a hmotností. Nylonový materiál je silněji výztužný nití ve tvaru kříže

 

TPU stabilizátor

Tvarovaný stabilizátor TPU je umístěn pod chodidlem a zvyšuje torzní tuhost, aniž by měl nepříznivý vliv na j flexibilitě v přední části nohy.TenPoints

kontaktujte nás

Naše zákaznická linka je k dispozici od 8:30 do 16:30

Tel.+420 251 621 237

napište nám e-mail

Naše adresa


LANSON PRAHA s.r.o.
Plzeňská 265
155 00 Praha 5

vzorkovna je určena pouze pro naše velkoobchodní odběratele a bohužel zde není možné koupit jednotlivé páry obuvi