Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

Seznam produktů výrobce ICEBUG

Švédská značka obuvi, zaměřující se na vývoj nových technologií, nabízí obuv, která umožňuje bezpečnou chůzi na kluzkém povrchu, je lehká, teplá (až do mínus 40 stupňů C), módní.

Celá kolekce obuvi Icebug® splňuje základní klíčové požadavky této značky – padne, je pohodlná, neklouže, udržuje vhodné mikroklima. Obuv Icebug® je určena pro celou řadu aktivit v nejrůznějších specifických podmínkách, proto má mnoho dalších vlastností. Zde jsou vysvětleny technologie, konstrukce a prvky použité u obuvi Icebug:

Technologie BUGrip®
- to je 16 integrovaných karbidových hrotů v podešvi. Konstrukce těchto hrotů v kombinaci s pryžovou směsí podešve dodává hrotům dynamiku. Hroty nejsou zcela fixovány, reagují na vynaložený tlak a charakter terénu, pohybují se nezávisle jeden na druhém, a tím vedou k vynikající přilnavosti obuvi k povrchu:
• v kluzkém terénu (např. na ledu, sněhu, mokré trávě či dřevě nebo blátě) vyčnívají hroty z podešve a zachytávají se v povrchu
• na tvrdých a pevných plochách (např. na asfaltu či betonu) jsou hroty při každém kroku zatlačovány do podešve a optimální přilnavost zajišťuje právě pryžová podešev
• na tvrdém a nerovném podkladě (na mokrých kamenech nebo na skále) je část hrotů zatlačována do podešve, pryžová podešev se dostává do přímého kontaktu s povrchem a spolu se zbylými vyčnívajícími hroty zaručuje nutnou přilnavost.

POUŽITÍ: Agresivní technologie pro nejvyšší požadavky na trakci. Umožňuje plnou kontrolu na velmi kluzkém povrchu, a to i při rozběhu, zastavení či prudké změně směru.

U technologie BUGrip®2.0
jsou špičaté karbidové hroty zapracovány do trakčních trojic (traction triplets®), které zajišťují pevné postavení nohy při ohrožení nejen ze dvou přímých směrů, ale ze všech stran. Odolné karbidové ostré hřeby jsou umístěny v korunkách z nerezové oceli, zcela zapracovaných do pryžové podešve.
Technologie BUGrip®2.00 se dynamicky přizpůsobuje rozmanitým podmínkám, a tím zajišťuje vysokou jistotu pro pohyb v náročném terénu:
• v kluzkém terénu (např. na ledu, sněhu, mokré trávě či dřevě nebo blátě) vyčnívají hroty z podešve a zachytávají se v povrchu
• na tvrdých a pevných plochách (např. na asfaltu) jsou hroty při každém kroku zatlačovány do podešve a optimální přilnavost zajišťuje právě pryžová podešev
• na smíšeném podkladě (na kamenech, skalách, zemině) je část hrotů zatlačována do podešve, pryžová podešev se dostává do přímého kontaktu s povrchem a spolu se zbylými vyčnívajícími hroty zaručuje nutnou přilnavost.

POUŽITÍ: Technologie vhodná spíš pro chůzi než pro běh. Tlak vyvinutý na jednotlivé hroty není tak velký.

Systém BUGrip®3.0
se skládá ze samostatné trakční jednotky, která je kompatibilní s podešví obuvi.
Jednotku BUGweb® s šesti karbidovými hřeby lze zcela přesně nasadit na podešev BUGrip3.0. Výhody proti běžným protiskluzovým nástavcům jsou zřejmé a zásadní: BUGweb® se stává po nasazení nedílnou součástí podešve, což znamená, že:

 protiskluzový vzorek podešve zůstává plně funkční
 hřeby jsou v těsné blízkosti podešve, takže obuv je stabilní i na tvrdém podkladě
 vynikající soudržnost podešve s jednotkou BUGweb® vylučuje její sklouzávání
V nekluzkých podmínkách je podešev bez jednotky BUGweb® plně funkční.

POUŽITÍ: Pro zvýšení bezpečnosti pohybu v kluzkých podmínkách. Není vhodné tam, kde trakce je hlavní prioritou. Možnosti rychlé demontáže hřebů, a tím i užití v interiéru.

TRAKCE S DLOUHOU ŽIVOTNOSTÍ
Hřeby použité u všech technologií BUGrip mají zesílené karbidové špice. Karbid je tvrzená ocel s extrémně dlouhou životností. Hroty se neopotřebují ani po častém nošení obuvi na asfaltovém povrchu.

Upozornění: Obuv opatřená podešví s BUGripy není vhodná pro nošení v interiéru, protože může poškodit podlahové krytiny a některý interiérový povrch může i zvýšit riziko uklouznutí. Icebug nezaručuje, že člověk nikdy v obuvi s BUGripy ® neuklouzne .

OutDry® se liší od standardních systémů membrán („botiček“), kdy voda proniká vrchovým materiálem, je zadržena membránou a zůstává mezi vrchem a membránou. Prodyšná vodonepropustná membrána OutDry® je laminována přímo na vnitřní stranu vrchového materiálu. Voda tak zůstává zcela vně boty a nohy jsou dokonale suché. Nezvyšuje se váha obuvi v důsledku proniknutí vody, zároveň se díky většímu oddálení membrány od nohy zlepšuje mikroklima uvnitř boty.

BUGdri™ se skládá z vodonepropustné a prodyšné membrány ve tvaru ponožky se zavařenými švy. V průběhu výroby obuvi je každá membránová „punčoška“ testována na propustnost vody – 8 hodin ve vodní lázni a 20.000 cykly při simulaci chůze. Vodonepropustnost: vodní sloupec přes 10.000 mm.

Vodoodpudivá obuv ICEBUG® je vyrobena z nenasákavých a vodoodpudivých materiálů. Textilní materiály jsou opatřeny specielní vodoodpudivou a zároveň prodyšnou vrstvou.

Vlněný podšívkový materiál Woolpower Ullfroté Original se vyrábí v Östersundu ve Švédsku z jemné australské vlny merino a je tkaný – z důvodů zajištění maximálních izolačních vlastností – jako froté.Vlna má i tu jedinečnou vlastnost, že hřeje, i když je vlhká. Pro prodloužení životnosti materiálu je vlna smíchána s umělými vlákny.

Termostatic sole™ - pryžová podešev s vrstvou EVA plní integrovanou termostatickou funkci. Materiál EVA (polymery nižší hustoty) má velmi vysoké izolační vlastnosti a působí jako ochranný štít bránící chladu proniknout od země skrz podešev k noze (je známo, že většina chladu nohou je způsobena zimou od země). Kromě toho je materiál EVA lehký, a proto je možné zabudovat pod silně profilovanou pryžovou protiskluzovou podešev i vrstvu EVA, aniž by se výrazně zvýšila váha obuvi.

SQUISH® - materiál pro výrobu podešví s vysokou schopností tlumit nárazy.

Všechny produkty značky Icebug® splňují základní klíčové požadavky – obuv padne, je pohodlná, neklouže, udržuje vhodné mikroklima. Obuv Icebug® je určena pro celou řadu aktivit v nejrůznějších specifických podmínkách, proto jsou jednotlivé modely doplněny dalšími vlastnostmi, odpovídajícími bližšímu účelu používání.

Více


TenPoints

kontaktujte nás

Naše zákaznická linka je k dispozici od 8:30 do 16:30

Tel.+420 251 621 237

napište nám e-mail

Naše adresa


LANSON PRAHA s.r.o.
Plzeňská 265
155 00 Praha 5

vzorkovna je určena pouze pro naše velkoobchodní odběratele a bohužel zde není možné koupit jednotlivé páry obuvi